Założyliśmy fundację! Poznaj “Grunt od nowa”

W odpowiedzi na potrzebę transformacji praktyki rolniczej i zorientowania jej na ścieżkę regeneracyjną powołaliśmy fundację Grunt od nowa. Jej celem jest zapewnienie obecnym i przyszłym pokoleniom dostępności do zdrowej żywności, w przystępnej cenie i w wystarczającej ilości. Chroniąc przyrodę, chronimy samych siebie oraz przyszłe pokolenia.

Odpowiedzialność za realizację tego zadania nie może jednak spaść jedynie na  producentów rolnych! Regeneracja gleb to wspólna sprawa wszystkich Polaków.

Bez wsparcia finansowego i dostępu do najaktualniejszej wiedzy, sami rolnicy nie odwrócą w porę procesów degeneracyjnych, a cenę za to zapłacimy wszyscy.

Nasza misja? REGENERACJA!
Innym przydały się również

Rekultywacyjne wapnowanie gleb

Na stan zakwaszenia gleb, w dużym stopniu ma wpływ działalność człowieka. Powinniśmy wziąć za to zjawisko odpowiedzialność i przyczynić się do przywrócenia odpowiedniego pH gleb, z których korzystamy. Program rekultywacyjnego wapnowania gleb, ma za zadanie podnieść w krótkim odstępie czasu odczyn gleb, najbardziej narażonych na ograniczenie swoich funkcji, czyli gleb o odczynie niższym niż 4,8.

Co powoduje zakwaszenie gleby?

Rzadko zadajemy sobie to pytanie. A warto! Wiedza w pigułce tylko u nas. Tomek krótko opowiada o tym dlaczego większość gleb w Polsce ma kwaśny odczyn, i o tym jak nasza działalność wpływa na tą sytuację. Zapraszamy.  

Po co wapno na pole?

Czemu wapnowanie to podstawowy zabieg? Pomijanie jego to wielki błąd- najważniejsze fakty w 3min. opowiada Ania.   Dlaczego wapnowanie to podstawa żyzności gleby, utrzymania wilgoci, przyswajania nawozów mineralnych, top 2 wielkości plonów? Nie pomiń tego odcinka!